David Rath - Životopis

Životopis Davida Ratha je velice pestrý, my se vám budeme snažit vypíchnout ty nejzajímavější momenty jeho osobního, ale i pracovního života. David Rath se narodil 25. prosince 1965 v Praze. Po úspěšném absolvování gymnázia se přihlásil, po vzoru otce, na 1. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. V roce 1990 zde promoval a může užívat titul - MUDr. David Rath. První kariérní kroky vedly do IKEMu, kde nastupuje na studijní pobyt. Poté pracuje v pražské Všeobecné fakultní nemocnici na interním oddělení a ve Fakultní nemocnici Motol. David Rath životopis opět přepisuje a dostává se do vrcholné politiky. Kde v letech 2005 – 2006 vykonává post ministra zdravotnictví ČR. Jako vrchol kariéry lze označit post hejtmana Středočeského kraje. S manželkou mají dlouholetý vztah, dokonce Dr. Rath ordinuje jako lékař s ní. MUDr. Eva Rathová - životopis a celkový postoj k manželovo politickým kauzám veřejně neřeší, to ale neznamená, že za svým manželem nestojí.

Lékař a politik v jedné osobě

David Rath nikdy neopustil kariéru lékaře, jen si k ní vždy přidal další politické působení. Nejprve se hlásil k ODS, ale poté co se rozcházely názory jeho a členů ODS, odešel. Když byl ministrem zdravotnictví, napsal David Rath životopis s názvem: David Rath – nejen o sobě, medicíně a politice. Životopis Davida Ratha je otevřená zpověď politika, který za zatím krátký život, zvládl mnoho velkých činů. V roce 1995 založil Rath Lékařský odborový klub, kde byl do roku 1998 předseda. Rath se již od začátku stavěl kriticky k českému zdravotnictví. Dokonce uspořádal i pár protestních akcí.

V letech 1996 - 97 byl členem a místopředsedou politické strany SD-LSNS. Prezidentem lékařské komory se stává v letech 1998 – 2005. V roce 2005 se pomalu dostává na vrchol své politické kariéry, stává se ministrem zdravotnictví ČR. Co říká David Rath: ,,Blog, knihy, časopisy a televize to je moje“. Vždy když má příležitost vystupuje se svými názory, jak v televizi tak na internetu.

Hejtman Středočeského kraje

Ještě než se stal David Rath hejtmanem, stala se mu jedna nepříjemná věc. Na valné hromadě stomatologické komory dostal facku. Titulky všech novin se zaplnily jedinou větou: ,,David Rath - facka od Macka“, pan Macek v právu byl, ale vyřizovat si účty v přímém přenosu nebyly korektní. Komora se Rathovi omluvila. Když David Rath životopis naposledy přepisoval, jeho kariéra stála na vrcholu. Post hejtmana Středočeského kraje je pocta a pro každého ambiciózního muže také čest. Pro Středočeský kraj toho pan Rath udělal mnoho. Sehnal plno dotací, postavil silnice, vylepšil nemocnice a staral se o blaho občanů. To, že ho poté dopadli a obvinili z korupce ve známé procesu, kterého znáte také jako Korupční kauza David Rath, je už věc druhá. Nemůžeme však říct, že se David Rath nesnažil zvelebit a zlepšit životní podmínky lidí. Korupční proces David Rath nechápe a stále opakuje, že je jen nastrčenou figurkou. David Rath soud respektuje a věří, že bude spravedlivě posouzen.

Zatčení, obvinění a 18. měsíců ve vězení

Rath a Pancová
Pancová a MUDr. David Rath na politické akci. Zdroj: denik.cz

V našem článku Kauza Rath jste si mohli přečíst detailní popis celého procesu. Pokud jste jej nečetli nabízíme vám malé shrnutí celého procesu, někdy také nazývaného Korupční kauza David Rath. David Rath byl 14. května 2012 zadržen před vraty domu Kateřiny Pancové a Petra Kotta. V ruce držel krabici, kde podle jeho informací bylo víno. Po otevření se zjistilo, že je zde ukryto sedm miliónů korun. Co se dělo s aktéry případu po zatčení? David Rath – soud jej obvinil z podplácení a přijetí úplatků, ještě týž večer probíhá výslech.

Kateřina Pancová a Petr Kott byli taktéž odsouzeni. Po obrovském mediálním kolotoči, rekonstrukcích a výsleších se David Rath aktuálně nachází na svobodě. Tím však celý proces nekončí. ,,Proces David Rath“ by měl být ukončen do konce roku 2014, jestli však opravdu skončí, to nikdo neví. Samotný David Rath by byl raději, kdyby celý proces neprobíhal takto rychle. Tvrdí, že chce mít stejné pravomoci jako ostatní lidé.

David Rath a jeho ženy

Rath s dítětem
MUDr. David Rath při návštěvě Klaudianovy nemocnice. Zdroj: klaudianovanemocnice.cz

David Rath je ženatý, jeho manželka se jmenuje Eva a je také interní lékařkou. MUDr. Eva Rathová životopis nikde nezveřejnila. Ví se jen to, že je výborná lékařka a její pacienti jsou s její léčbou spokojeni. Rath s manželkou vychovává syna Daniela. Dr. Rath je také známý svým otevřeným vztahem se svou milenkou, která se jmenuje Renata Horká. Rath s ní taktéž vychovává syna – Filipa. Obě Rathovy ženy žijí v těsné blízkosti v Hostivici u Prahy. Střídavé žití Rathovi vyhovuje a žádné námitky nemají ani manželka Eva ani Renata Horká. Životopis paní Horké je zajímavý hlavně tím, že je jednatelkou farmaceutické firmy Stada Pharma CZ s.r.o.. Spolu s Rathem vlastní Horká dvě Hostivařské nemovitosti.

Jeho milenka Renata Horká Životopis, který napsal David Rath ve svých nejlepších letech, uznává a přeje mu, aby i kniha, kterou napsal ve vězení, měla úspěch. Podle všech dostupných informací, žije David Rath momentálně spíše u své milenky Renaty. Synové, kteří jsou skoro ve stejném věku, se však navštěvují neustále.

Aktuálně ze života pana Ratha

David Rath aktuálně neprožívá moc šťastné období. Sice je už zpátky doma u své manželky nebo milenky, ale v půlce října mu bohužel zemřel otec Ratmír Rath. David Rath a jeho manželka se o pana Ratmíra starali. MUDr. Rath starší byl již delší dobu nemocný a odkázaný na pomoc jiné osoby. Po prodělaném infarktu se jeho stav pomalu zhoršoval. MUDr. Eva Rathová životopis svého muže moc neřeší. Je jeho oporou, ale spíše v soukromí domova. Na veřejnosti nevystupuje vůbec, snaží se být dobrou lékařkou a matkou.

,,Kauza Rath“ aktuálně spíše stagnuje, má to za následek opakované odročení procesu, kvůli nemocím nebo úrazech obžalovaných. Jak jsme již několikrát napsali, kauza by měla být vyřešena do konce roku 2014, uvidíme zda soudce Pacovský dodrží to, co řekl. David Rath nejnovější zprávy z vrcholné politiky nyní neřeší. Spíše se věnuje soukromým záležitostem a hlavně soudu, který ho zaměstnává a hlavně stresuje, už poměrně dlouhou dobu.